Aktualności

Powrót do listy

XV FESTIWAL RÓŻ

Normal banner www

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na Festiwal Róż w dniach 1-2 lipca (sobota-niedziela) Al. Ujazdowskie 4. Wzorem lat ubiegłych podczas festiwalu będzie można podziwiać znane i nowo wyhodowane odmiany róż szklarniowych i  ogrodowych.

 

 

 

Wystawa róż w Ogrodzie Botanicznym jest imprezą plenerową cieszącą się dużym uznaniem wśród zwiedzających, odwiedza ją średnio 8 tysięcy osób. Wystawę róż można zwiedzać 1 i 2 LIPCA w godzinach od 10:00 do 18:00 - Ogród Botaniczny Al. Ujazdowskie 4.

 

Obecnie Ogród Botaniczny, jako jedyny w Warszawie, jest organizatorem wystawy, na której prezentowane są najnowsze licencjonowane odmiany róż. Ogród jest częstym miejscem weekendowych spacerów. Ogród Botaniczny został założony w 1818 roku, dzięki staraniom profesora botaniki Michała Szuberta. Jest położony na terenie dawnych Ogrodów Królewskich. W 1965 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego wpisany został do rejestru Zabytków Kultury i Nauki miasta stołecznego Warszawy.

Słowa kluczowe

florystyka, kwiaty, róże, festiwalróż

Inne aktualności

TRADYCYJNIE RÓŻE - WIOSENNIE TULIPANY
Normal img 4884przyci ty

Przed 8 marca oferta kwiatowa na rynkach hurtowych jest bardzo duża i to zarówno gatunkowa jak i kolorystyczna. Róże we wszystkich wysokościach i koloroach, podobnie tulipany pochodzace z krajowej produkcji.

Czytaj więcej
CYPRYJSKIE DROŻSZE OD FRANCUSKICH
Normal m ode ziemniaki impoortowane   cypr

Na większości polskich rynków hurtowych można już od dłuższego czasu dostać młode importowane ziemniaki. Ziemniaki sprowadzane są z Cypru i Francji. Ceny są o 1/3 niższe  w porównaniu z ceną sprzed roku. W ofercie hurtowej ceny wa ...

Czytaj więcej

Dane teleadresowe

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza w Poznaniu
ul. Franowo 1
61-302 Poznań

Partnerzy

  • Wuwm
  • Cei Foundation