Aktualności

Powrót do listy

NA DZIEŃ KOBIET TULIPANY, GOŻDZIKI, RÓŻE i KWIATY DONICZKOWE

Normal gozdzik ogrodowy2

Tradycyjny goździk, kojarzony z czasami PRL-u, od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością, także na Dzień Kobiet. Ceny kwiatów ciętych uzależnione od wielkości, długości łodygi i kraju pochodzenia. Gożdziki od 1 zł do 1,60 zł za sztukę w zależności od rynku i kraju pochodzenia kwiatów. Krajowe są pakowane po 10 szt. 

Do kwiatów bardzo chętnie kupowanych w marcu należą także tulipany, których kolorystyka jest imponująca. Tulipany z polskiej produkcji są tańsze w porównaniu z kwiatami importowanymi. W ofercie hurtowej Rynków tulipany są w cenie od 80 groszy  do 1,80 zł za sztuke. Importowane  są o 10-20 groszy są droższe od kwiatów polskich. W opakowaniach  jest po 10 szt.

Krajowe róże będące zawsze na top liście kwiatów ciętych, oferowane są w cenie od 1,00 zł do 5-6 zł za sztukę. Cena uzależniona od odmiany i oczywiście od wysokości. Róże z krajowej produkcji są już od wysokości 30 cm, importowane o 10 cm dłuższe. Maksymalna wysokość kwiatów to 80 cm - 90 cm. Tzw. 90-tki są w cenie nawet powyżej 6 zł za sztukę. Krajowe róże pakowane są po 20 szt, importowane po 10 i 20 sztuk. Frezje w cenie od 1,00 zł do 2,40 zł, są zarówno pochodzące z produkcji krajowej jak i z importu. W marcu nie może zabraknąć kwiatów doniczkowych. W całorocznej ofercie są storczyki, ale  w marcu warto sięgnąć po azalie, cyklameny,  czy prymule. Prymule i piękne romantyczne stokrotki w ofercie Rynku w Broniszach już od  3 zł za doniczkę (należy kupić całą paletę). Azalie są po 14 zł do 48 zł za doniczkę w zależności od wielkości i rozkrzewienia kwiatów. Cyklameny od 6,50 za importowane do 15 zł za duże doniczkowe pochodzące z polskiej produkcji.

 

Słowa kluczowe

kwiaty, sprzedazkwiatów, gożdziki, róże, tulipany

Inne Komunikaty prasowe

Dane teleadresowe

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe - Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze
ul. Poznańska 98
05-850 Bronisze

Partnerzy

  • Wuwm
  • Cei Foundation