Aktualności

Powrót do listy

NA WIELKANOCNYM STOLE

Normal nowalijki 1

Na tegoroczne Święta Wielkanocne nie powinno zabraknąć młodych warzyw, szczególnie, że  ceny są stosunkowo stabilne, większość produktów ma ceny porównywalne do cen sprzed roku.
 W ofercie rynków hurtowych są już wszystkie krajowe nowalijki. Popyt na nowalijki jest w tym roku spory, a to ze względu na nałożenie się terminarza Świat Wielkanocnych obchodzonych przez katolików i prawosławnych. Hurtownie owocowo-warzywne robią zapasy, z Litwy, Ukrainy, Estonii i Łotwy oraz północnej i wschodniej Polski.

Krajowe ogórki, których podaż jest już naprawdę spora, kosztują w ofercie hurtowej od 4,5 do 5 zł za kilogram (opakowania po 5 kg).

Rzodkiewki z produkcji krajowej są w cenie od 1,50 zł za pęczek do 2 zł (opakowanie 15 pęczków). Importowana rzodkiewka tańsza około 30-70 groszy za pęczek.  Szczypiorek, natka pietruszki i koperek w cenie hurtowej od 70 groszy do 1 zł za pęczek (opakowanie 15 pęczków), botwina w cenie od 2 do 4 zł za pęczek, i jest to taniej niż rok temu.

Rośnie także popyt na wiosenne kwiaty takie jak żonkile czy tulipany, chętnie kupowane są także, jak donosi Rynek Hurtowyt w Broniszach kwiaty doniczkowe na balkony i rabaty przed domami.

Więcej informacji.

Słowa kluczowe

cenywarzyiowocównarynkachhurtowych, cenynowalijek, cenybotwiny, ogórkówipomidorów, ŚwiętaWielkanocne

Inne Komunikaty prasowe

Dane teleadresowe

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe - Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze
ul. Poznańska 98
05-850 Bronisze

Partnerzy

  • Wuwm
  • Cei Foundation