Aktualności

Powrót do listy

GWIAZDY PEŁNE UROKU CZYLI ŚWIĘTA W TOWARZYSTWIE POINSECJI

Normal gwiazdka

Gwiazdy pełne uroku to hasło tegorocznej kampanii Stars for Europe. Ilość odmian tego gatunku jest spora, bo ponad 100.  Jest wiele odmian z przylistakami dwubarwnymi czy karbowanymi. 12 grudnia jest Dniem Poinsencji.  

Klasyczne, świąteczne dekoracje w zielono-czerwonej tonacji można zaaranżować w bardzo oryginalny sposób. Ciekawy efekt uzyskamy układając doniczki z gwiazdami na kształt choinki. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego świerku lub jodły i nie wymaga dodatkowych dekoracji. Do przygotowania tej kompozycji można wykorzystać stojak na kwiaty.

Pielęgnacja aranżacji jest równie łatwa, jak jej przygotowanie. Wystarczy ją regularnie podlewać, a rośliny będą cieszyły swoim wyglądem jeszcze przez długi czas po świętach.

Innym pomysłem na świąteczną dekorację jest wykorzystanie starych abażurów. Te oryginalne konstrukcje można udekorować ciętą poinsecją,  gałązkami jodły oraz świątecznymi ozdobami.

Aranżację można zamienić w tradycyjną, wiszącą lampę,  jeśli doda się do niej żarówki ledowe, które nie nagrzewają się i są bezpieczne dla liści. Cięte poinsecje umieszcza się w probówkach wypełnionych wodą i przymocowuje ozdobnym drutem.

Kolorowe poinsecje doniczkowe mogą zdobić lampy stołowe o różnych kształtach i wzorach. Różnorodne kombinacje kolorystyczne roślin sprawiają, że można stworzyć idealną kompozycję do każdego wnętrza i sprostać oczekiwaniom miłośników różnych stylów. 

Kolorowe bukiety poinsecji będą szczególnie kusić swoim wyglądem, jeśli zostaną umieszczone w osłonce wypełnionej słodyczami. Do tej aranżacji potrzebne są dwa szklane wazony o tym samym kształcie, ale o różnych rozmiarach.

Więcej zdjęć i inspiracji: http://www.stars-for-europe.com/

Słowa kluczowe

kwiaty, poinsencje

Galeria zdjęć

Inne Komunikaty prasowe

Dane teleadresowe

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe - Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze
ul. Poznańska 98
05-850 Bronisze

Partnerzy

  • Wuwm
  • Cei Foundation