Rynki niezrzeszone w SPRH

Powrót do listy

PODLASKIE CENTRUM ROLNO-TOWAROWE S.A.

Profil

 

Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. zostało utworzone w ramach rządowego „Programu Budowy Sieci Rynków Hurtowych                         i Giełd Rolnych”, mającego na celu usprawnienie obrotu towarowego i dostosowanie go do rozwiązań europejskich.

Spółka zarejestrowana została w Sądzie Rejonowym Sądzie Gospodarczym w Białymstoku XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 45833. Kapitał zakładowy wynosi 11.115.060 zł. Do spółki przystąpiło ponad 200 akcjonariuszy.

 

Głównymi akcjonariuszami Centrum są:

  • Podlaskie Towarzystwo Finansowo – Inwestycyjne Sp. z o.o.
  • Skarb Państwa reprezentowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie

 

Obecnie Podlaskie Centrum Rolno – Towarowe S.A. w Białymstoku (dawniej: Giełda Rolno – Towarowa) to kompleks handlowy oparty głównie o sektor żywnościowy. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest zarządzanie i prowadzenie rynku oraz wynajem powierzchni handlowych i magazynowych, na których dokonywany jest obrót towarowy produktami rolno-spożywczymi i przemysłowymi oraz produkcyjnych i biurowych. W ponad 250 hurtowaniach i sklepach na terenie hali handlowej i innych obiektach handlowych bogactwo owoców, warzyw, artykułów spożywczych i przemysłowych. Nasze atuty to świeże produkty, bezpośrednio od producentów        i atrakcyjne ceny.

 

Lokale do wynajęcia znajdują się w trzech lokalizacjach. Na terenie miasta Białegostoku:

  • ul. Gen. Władysława Andersa 40
  • ul. Ks. A. Syczewskiego 8

 

Na terenie miasta Wasilków k/Białegostoku:

  • ul. Nadrzeczna 22

 

PCR-T S.A. zlokalizowane jest w Białymstoku, przy ulicy Generała Władysława Andersa 40, na obszarze o powierzchni ponad 10,0 ha. Posiada 3 hale o łącznej powierzchni 18.000 mkw. Jedna z tych hal o powierzchni 7.700 mkw. spełnia obecnie rolę kompleksu handlowego do sprzedaży artykułów rolno- spożywczych. Druga z hal została wyburzona i w jej miejscu powstała nowa hala handlowa. Termin oddania do użytku IV kw. 2019 r. W nowej hali nr 3 o powierzchni 3 tys. m² znajdzie się 45 lokali (od 36 m² do 130 m²) oraz zaplecze socjalne. Przybędzie także 98 miejsc parkingowych. Nowa hala została wyposażona także w instalację sygnalizacji pożaru, instalację komputerową z dostępem do internetu światłowodowego, a na korytarzach zostanie zamontowany monitoring wizyjny.

 

Giełda otwarta jest od poniedziałku do soboty w godz. 6:00 -14:00. W każdą niedzielę na naszym terenie odbywa się Auto Giełda                    i Giełda Gołębi i Drobiu Ozdobnego. Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. jest chętnie odwiedzanym miejscem zakupów rolno – spożywczych, detalicznych i hurtowych. Idealne miejsce na kompleksowe zakupy dla wszystkich, którzy poszukują świeżych, zdrowych produktów lokalnych i regionalnych w szerokim asortymencie i dobrych cenach.

Mapa

Galeria zdjęć

Dane teleadresowe

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe - Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze
ul. Poznańska 98
05-850 Bronisze

Partnerzy

  • Wuwm
  • Cei Foundation