Rynki zrzeszone w SPRH

Powrót do listy

Lubelski Rynek Hurtowy S.A. ELIZÓWKA

Profil

RYNEK ELIZÓWKA to ponadregionalny rynek hurtowy, zlokalizowany w południowo-wschodniej części Polski będący najdalej wysuniętym na wschód Rynkiem w Unii Europejskiej. Spółka posiada 54, 83 ha gruntów, z czego w I etapie na rynek hurtowy zagospodarowano 18 ha, w tym 3,2 ha zajmują obiekty pod dachem: nowoczesne i przestronne oraz 12 ha zajmują parkingi oraz drogi dojazdowe.
Lubelski Rynek Hurtowy został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z polskimi normami budowlanymi oraz dyrektywami Unii Europejskiej dotyczącymi obrotu świeżymi produktami.
Rynek Elizówka posiada 228 stanowisk pod zadaszeniami przystosowanymi do bezpośredniej sprzedaży z samochodu. Jest to tzw. część producencka, w której swoje produkty: owoce i warzywa oferują lokalni producenci.
Do dyspozycji użytkowników Rynek oferuje również pomieszczenia handlowe oraz biurowe zlokalizowane w 6 przestronnych i nowoczesnych halach.
Nowoczesna infrastruktura, wyposażona w dogodne dojazdy i parkingi gwarantuje sprawną i bezpieczną komunikację. Rynek Elizówka został ogrodzony, oświetlony i ma zapewnioną 24 godzinną ochronę, oraz profesjonalny monitoring rejestrujący wszystkie zdarzenia mające miejsce na terenie Rynku. Na Rynku wynajmuje powierzchnię handlową ponad 160 firm, które działają we własnym zakresie. Asortyment towarów oferowanych na Rynku Elizówka jest bardzo różnorodny. Można tu sprzedać i kupić nie tylko warzywa, owoce, artykuły spożywcze, ale także nabiał, mięso, wędliny, pieczywo, mrożonki, ryby, opakowania a także produkty chemii gospodarczej. Klimatyzowana hala kwiatowa przyciąga uwagę klientów bogatym wyborem kwiatów i dodatków florystycznych, wyrobami z wikliny, świecami oraz ceramiką. Na Rynku Elizówka można zaopatrzyć się również w opakowania, nawozy, środki ochrony roślin, nasiona i narzędzia ogrodnicze oraz inne towary. Każdego dnia wjeżdża na Rynek ok. 2000 samochodów klientów.
Lubelski Rynek Hurtowy S.A. w Elizówce jako jedyny w Polsce skupił na swoim terenie wiele instytucji świadczących przede wszystkim usługi dla rolnictwa. Funkcjonują tu między innymi:

  • Oddział Regionalny i Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
  • Bank Polska Kasa Opieki S.A. I Oddział w Lublinie,
  • Poczta Polska - Oddział Urzędu Pocztowego,
  • Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli - Oddział Lubelski.

Mapa

Galeria zdjęć

Dane teleadresowe

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe - Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze
ul. Poznańska 98
05-850 Bronisze

Partnerzy

  • Wuwm
  • Cei Foundation