Rynki zrzeszone w SPRH

Back

Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy S.A.

Profile

Na powierzchni ok. 22 tys m2 działa 60 firm z branż: spożywczej, warzyw- owoców, mięsnej, nabiałowej, rybnej, opakowań, artykułów biurowych, sanitarnej, transportowej, paliwowej, budowlanej.

Prowadzący działalność handlową mają możliwość funkcjonowania w nowocześnie wyposażonych, klimatyzowanych halach targowych oraz dostęp do chłodni. Do dyspozycji jest również dodatkowa infrastruktura w postaci zaplecza gastronomicznego i usług związanych z transportem. 

Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy S.A. w Zielnej Górze powstał 1994. Handel owocami i warzywami odbywa się od poniedziałku do soboty. Każdego dnia można kupić produkty bezpośrednio do rolników. 

Od 2008 roku w każdą niedzielę funkcjonuje Giełda Przemysłowo-Samochodowa, dzięki nowoczesnej infrastrukturze i dogodnej lokalizacji przyciąga wielu handlowców z regionu i nie tylko. Jest ponad 500 stanowisk handlowych. Obiekt jest całodobowo chroniony i monitorowany.

Podstawowym celem działalności ZRRT S.A. jest wynajem powierzchni magazynowo-handlowych, pośrednictwo w obrocie towarowym (owoców i warzyw, zbóż) oraz prowadzenie działalności mających na celu popularyzację nowoczesnych form gospodarowania i sposobów przygotowania produktów rolnych. Działające przy ZRRT S.A. Biuro Maklerskie umieszcza cotygodniowe notowania cen na stronie internetowej. Prowadzi szeroką współpracę w zakresie obrotu towarowego z producentami rolnymi, firmami z branży rolno- spożywczej, rynkami hurtowymi w kraju i za granicą.

Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy S.A. jest źródłem informacji dotyczącej cen i popytu, co umożliwia rolnikom dostosowanie swojej produkcji rolnej do zapotrzebowania, wymagań odbiorców. Organizujemy Lubuskie Dni Żywności, które od 4 lat promują producentów i ich regionalne wyroby. Podczas Dni można zapoznać się z ofertą kwiaciarską zarówno dot. Kwiatów doniczkowych jak i ciętych. Wspieramy lokalne środowiska wiejskie w województwie lubuskim. Pomagamy w organizacji dożynek wojewódzkich i gminnych.

Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy S.A. jest członkiem Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe i Fundacji Rynków Hurtowych Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (CEIWMF).

Map

Photo gallery

Contact details

Polish Wholesale Markets Association - Warsaw Agricultural and Food Wholesale Market (S.A.) Bronisze
Poznańska Street No. 98
05-850 Bronisze
Phone No. (22) 7215514

Partners

  • Wuwm
  • Cei Foundation