Aktualności

Powrót do listy

CENY IMPORTOWANYCH NOWALIJEK KONKURENCYJNE w PORÓWNANIU Z CENAMI KRAJOWYCH

Normal img 2923

Wprawdzie ceny większości importowanych nowalijek są jeszcze konkurencyjne w stosunku do cen nowalijek krajowych to przegrywają smakowo z polskimi produktami. Z każdym tygodniem zwiększa się podaż nowalijek krajowych, a tym samym ceny są coraz niższe. Już teraz ceny ogórków krajowych i z importu są, na wiekszości Rynków Hurtowych, na podobnym poziomie, od 7 do 8 zł za kilogram.

Są już  także polskie pomidory, sałata, szczypior, koper i natka, nie ma jeszcze rzodkiewek, ale krajowi producenci obiecują, że przed Świętami Wielkanocnymi będą także te pochodzące z polskich tuneli.

Pomidory czerwone, polskie w cenie około 12 zł za kg na Rynku w Broniszach, do 15 zł na poznańskiej Gildii. Importowane  są o połowę tańsze, ale nasze produkty konkurują smakiem. Krajowa sałata masłowa  w broniszach w cenie od 35 do 40 zł za opakowanie 12 szt, w Poznaniu o 4-5 zł mniej, od 30 zł do 36 zł. Sprowadzana z zagranicy sałata jest tańsza, 30-35 zł za karton/16 szt. Rzodkiewka, jak już informowaliśmy, tylko z importu, w ofercie hurtowej rynku w Broniszach  sprzedawana jest w cenie od , 1,60 zł do 1,75 zł za pęczek, w Poznaniu o 20 groszy mniej.

więcej informacji

Słowa kluczowe

cenynowalijek, hurtowecenynowalijek, cenyogóórków, sprzedazogórków, hurtowasprzedazpomidorów, cenyrzodkiewek, sprzedaznarynkachhurtowych, gdziekupićnowalijkiwceniehurtowej, rynkihurtowe, sprzedazhurtowa, zakuphurtowyowocówiwarzyw

Inne aktualności

Dane teleadresowe

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe - Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze
ul. Poznańska 98
05-850 Bronisze

Partnerzy

  • Wuwm
  • Cei Foundation