Aktualności

Powrót do listy

Bronisze zapraszają do nowo odbudowanej hali

Normal otwarcie hali

Rynek Hurtowy Bronisze oddał do użytku halę owocowo-warzywną  -  OW2. Zajmuje ona łącznie powierzchnię 1 hektara. Sprzedaż owoców i warzyw prowadzi w niej  50 przedsiębiorców. Hala OW2 jest jednym z 9 obiektów handlowo-magazynowych na terenie Rynku Hurtowego Bronisze.

Budowa trwała 9 miesięcy. Obiekt przeznaczony jest do hurtowej sprzedaży owoców i warzyw. W maju 2015 r rozpoczęto budowę, a w lutym 2016 r Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał  decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.

W obiekcie zastosowano takie rozwiązania logistyczne, które pozwolą na zachowanie łańcucha chłodniczego. Dużą kubaturę hali wykorzystano wykonując na piętrze dodatkowe pomieszczenia socjalno-biurowe. Obiekt jest dobrze skomunikowany.

Odbudowa hali stała się koniecznością, po pożarze, który w grudniu 2014 roku, zniszczył, aż 75%  całej konstrukcji.

Podczas uroczystości  otwarcia hali zaprezentowano, po raz pierwszy, produkty pod marką Z BRONISZ.  Świeże mixy sałat, przygotowane przez firmę Green Factory, od dziś trafią do sprzedaży detalicznej.

Zarząd Rynku Hurtowego Bronisze zachęcał producentów rolnych do udziału w projekcie Integrowanej Produkcji Roślin. Spółka pokryje koszty szkoleń dla pierwszych 100 producentów, którzy  zgłoszą chęć certyfikacji swojej produkcji.

Słowa kluczowe

Bronisze, Rynek, warzywa, owoce

Galeria zdjęć

Inne aktualności

Dane teleadresowe

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe - Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze
ul. Poznańska 98
05-850 Bronisze

Partnerzy

  • Wuwm
  • Cei Foundation